Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Wielkanoc, czas nadziei i radości

Opublikowano: poniedziałek, 15 maj 2023

swieconkaPrzygotowania do tegorocznych Świąt trwały przez cały Wielki Tydzień. Porządkowano nie tylko pokoje, najbliższe otoczenie, teren wokół Domu ale przede wszystkim nasze serca. Podczas zajęć terapeutycznych chłopcy wraz z Paniami terapeutkami wykonywali różnego rodzaju ozdoby – stroiki, koszyczki, pisanki, które stanowiły okolicznościową dekorację wielkanocnego stołu.

W Wielką Sobotę zebraliśmy się wszyscy w Pokoju Dziennego Pobytu, na poświeceniu pokarmów, którego dokonał o. Tobiasz. W niedzielny poranek wszyscy chłopcy na swoich oddziałach wspólnie zasiedli do wielkanocnego stołu aby spożyć poświęcone potrawy, a z Siostrami i opiekunami złożyć życzenia świąteczne. Następnie udaliśmy się na Mszę świętą, która była ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w tryumfie Zmartwychwstałego. Dla nas chrześcijan Wielka Niedziela jest świętem najważniejszym gdyż upamiętnia Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie przez śmierć Chrystusa i Jego późniejsze Zmartwychwstanie zmazany zostaje grzech pierworodny i możliwe jest życie w niebie. Poniedziałek Wielkanocny celebrowaliśmy wszyscy razem.

Dziękujemy Siostrom i Personelowi za wspólnie spędzony czas, radość i życzliwość okazaną w tym wyjątkowym okresie. Galeria