Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

I Komunia Święta Patryka

Opublikowano: czwartek, 19 październik 2023

347246971 7029246387091803 4778884376662521819 nDnia 4 czerwca 2023r., w naszym Domu miała miejsce niecodzienna uroczystość, jaką było przyjęcie sakramentu I Komunii Świętej, przez mieszkańca Patryka. W godzinach porannych spotkaliśmy się wszyscy w kaplicy na uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Śliczny, w asyście o. Tobiasza. Tego dnia obchodziliśmy także święto Trójcy Świętej, do czego nawiązał ks. Proboszcz podczas wygłoszonej homilii: „…Trójca Święta, podobnie jak koniczyna jest jedna, chociaż składa się z trzech części. Pierwszy liść to Bóg Ojciec, drugi liść to Syn Boży i trzeci liść to Duch Święty…” Dalej mówił: „…może to być trudne do zrozumienia ale musimy uwierzyć w tę tajemnicę…” W nawiązaniu do odbywającej się uroczystości Patryka dalej mówił: „…cały sens komunii to radość ze spotkania z Jezusem, możliwość po raz pierwszy przyjęcia go do serca, bo ta uroczystość właśnie takie ma znaczenie.” Po homilii nastąpiło uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, modlitwa wiernych, procesja z darem, piękne pieśni grane przez s. Dyrektor oraz s. Mirosławę, …i wreszcie tak długo wyczekiwana chwila przez Patryka, chwila spotkania z Jezusem w I Komunii Świętej.

Po uroczystej Mszy św., nastąpił kolejny, jakże istotny czas, na wspólne spotkanie przy stole, podczas przepysznego obiadku oraz torcie, który przygotowała Siostra Dyrektor. Były życzenia i długo wyczekiwane prezenty przez Patryka?

Sakrament I Komunii Świętej poprzedził wielomiesięczny okres przygotowawczy Patryka , za co szczególnie dziękujemy Siostrze Genowefie. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom na to wyjątkowe spotkanie, połączone z ważnym przeżyciem duchowym. Galeria