Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Przeglądy i konkursy na HERODIADZIE

Opublikowano: poniedziałek, 13, luty 2017

szopka17W dniach 15 i 22 stycznia 2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie po raz kolejny spotkaliśmy się na pięknym, niezapomnianym konkursie Kolęd i Pastorałek, na Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Obrzędowych i Jasełkowych oraz konkursie na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

            W pierwszym terminie „Herodiady” wystąpił Marcin Chłodziński śpiewając pastorałkę p.t.: „Świąteczny czas”. Przy dwudziestu sześciu występujących na scenie i prezentujących swoje niepowtarzalne talenty, nasz podopieczny zajął III miejsce. Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, ze specjalnym uwzględnieniem własnych poszukiwań repertuarowych, czy interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe ale i wartość artystyczną opracowania muzycznego.

            Drugi termin obejmował prezentację jasełek, przez niespełna cztery grupy. Wszyscy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu grup wprawiły wszystkich w iście świąteczny nastój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Ogromne zaangażowanie, wcielenie się w role „naszych aktorów” wywarło na widowni duże wrażenie i poruszenie nawet do łez, a tym samym zdobycie I miejsca.

            I wreszcie konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Komisja konkursowa złożona z artystów, stanęła przed trudnym wyzwaniem, bo każda szopka była jedyna i niepowtarzalna. Jury oceniając prace pod uwagę wzięło samodzielność wykonania, nakład pracy oraz oryginalność pomysłu. I tak – po raz kolejny zwycięzcą I miejsca został nasz mieszkaniec Darek Raczkowski.

            Było mnóstwo oklasków, gratulacji, życzeń i podziękowań Galeria