Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Potyczki kulinarne

Opublikowano: czwartek, 30, marzec 2017

deskaW ramach gminnego programu „Świat wartości”, w niedzielę 19 lutego 2017r. w sali widowiskowo – sportowej w Baszkowie odbyły się potyczki kulinarne o „Baszkowską Deseczkę” w roli głównej „Smakowita Kanapka”. Powyższy projekt łączył się z uroczystością 98 rocznicy Powstania Wielkopolskiego, z tej okazji odbyła  się także uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Baszkowie, następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, złożenie wiązanek kwiatów oraz odśpiewanie hymnu narodowego.

Przenieśmy się teraz do miejsca, gdzie dokładnie przygotowani uczestnicy konkursu rozpoczęli swą pracę od pokrojenia produktów, z których powstawały małe „dzieła sztuki”. Można było zauważyć jak wiele pomysłów mieści się w głowach członków konkursu, były kanapki różnego kształtu, różnych walorów smakowych, zawierały w sobie wiele witamin, białka i minerałów. Celem powyższego konkursu było również zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i jego wpływie na zdrowie człowieka oraz promocja aktywności fizycznej. Naszych trzech uczestników konkursu: Dominik, Damian oraz Wojtek pojawiło się w IV kategorii wiekowej JUNIORZY, gdzie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali przepięknie kolorowe, finezyjne kanapki, te z kolei zachwyciły swoim smakiem i urodziwym wyglądem szanowną komisję. Oprócz zdolności kulinarnych, okazała się tutaj również wiedza na temat prozdrowotnego odżywiania, dzięki której nasi „kucharze” otrzymali wyróżnienie.

Warto pamiętać: zdrowe jedzenie to najlepszy początek dnia. Jeszcze przed wyjściem do szkoły warto zainwestować w najlepsze „paliwo” dla naszego organizmu. Galeria