Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Oto ja służebnica Pańska..

Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2017

jezus2Odnowienie ślubów naszych sióstr: s. Anny Wojciechowskiej, s. Iwony Giewont, s. Estery Gillmeister, s. Doroty Tyckun, s. Karoliny Wacławik oraz s. Elżbiety Spica, które miało miejsce w dzień Zwiastowania Pańskiego – 25 marca br. – to szczególna chwila. Czas tak szybko biegnie…, to kolejny rok…, to czas wielkiego dziękczynienia, uwielbienia oraz prośby o siły na kolejny rok posługi zakonnej. Sobotniej Mszy św., w tej właśnie intencji przewodniczył ks. Ksawery Majewski wraz z ks. kapelanem A. Starzyńskim. Przepiękną homilię wygłosił ks. Ksawery na temat szczęścia: „czym jest szczęście?...pragnienie szczęścia zawsze towarzyszy w życiu człowieka, w każdym z nas nie ma większego pragnienia od tego, ponieważ jest ono najgłębszą potrzebą ludzkiego serca, bo przecież Bóg stworzył nas po to, abyśmy byli szczęśliwi…” „ A zatem gdzie szukać szczęścia?” – pytał – „…co robić, żeby być szczęśliwym?” Przytoczył słowa św. Augustyna „…, że jedynie Bóg jest szczęściem, które potrafi uszczęśliwić. Człowiek może być szczęśliwym wtedy, kiedy zna i posiada Boga.”

Po tej wyjątkowej, której towarzyszyła również Modlitwa Powszechna, a także procesji z darami Eucharystii spotkaliśmy się w sali rekreacyjnej, gdzie mieszkańcy wraz z personelem przedstawili część artystyczną dla naszych wspaniałych sióstr. p.t.: „Przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych”, po której był czas na kwiaty i życzenia.

Dla naszych sióstr była to bardzo ważny i szczególny dzień, w którym siostry zawierzyły się opiece Pana Boga, prosząc Go o Błogosławieństwo na każdy dzień posługi zakonnej. Galeria