Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Jezus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał!

Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2017

swieconkaWielki Tydzień to uroczysty czas rozpamiętywania ostatnich dni życia Pana Jezusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan – Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja uroczystego obchodzenia tych świąt jest nadaj „żywa’. Wielkanoc jest najradośniejszym świętem w roku, a jej symbole kojarzą się z rozpoczynaniem nowego życia. Okres Świąt Wielkanocnych dla mieszkańców naszego Domu, to również okres refleksji nad życiem doczesnym, czas radości i świętowania w obecności Jezusa Zmartwychwstałego. Jest to czas, w którym możemy pokazać, jak wiele człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, bo przecież szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.
Wielki czwartek - dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, zgromadziliśmy się zatem wokół ołtarza, by modlitwą wyrazić wdzięczność Bogu, za codzienny dar Eucharystii oraz posługę księdza kapelana dla naszego Domu. Przeżywanie Triduum Paschalnego zgromadziło nas w kaplicy oraz Kościele Parafialnym na Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Chrystusowego Krzyża. W Wielką Sobotę oprócz uroczystej modlitwy, odbyło się wspólne święcenie pokarmów świątecznych. I wreszcie Niedziela Zmartwychwstania, w przepięknej, ciepłej atmosferze, przy serdecznych życzeniach i wspólnym dzieleniu się wielkanocnym jajkiem.
Święta Wielkanocne to czas, kiedy nasz Pan umiera za nasze grzechy, to czas, kiedy zmartwychwstajemy na nowo, jako nowi ludzie, mocniejsi i bardziej ufający Bogu. Galeria