Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Św. Wincenty a Paulo

Opublikowano: piątek, 17, listopad 2017

wincentNie zadowalajcie się mówieniem: jestem chrześcijaninem! Ale żyjcie tak, aby można było o was powiedzieć: widziałem człowieka kochającego Boga z całego serca i zachowującego Jego przykazania.”
Szczególne święto obchodziliśmy 27 września 2017r. W to piękne, środowe popołudnie zebraliśmy się w naszej kaplicy, aby uczcić dzień św. Wincentego a Paulo – Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz zdunowskiej Parafii, ks. Krzysztof Śliczny, wraz z kapelanem naszego Domu oraz ojcem, który kończy urlop i wraca do Austrii, pełnić swoją dalszą posługę. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy wszyscy Miłosiernemu Bogu za dar św. Wincentego a Paulo, wspólnie prosiliśmy, aby za wstawiennictwem Patrona Ubogich, kochali to, co On ukochał, czynili to, czego nauczał. Po przepięknej Liturgii udaliśmy się na salę rekreacyjną, gdzie wszyscy obejrzeliśmy krótką biografię św. Wincentego w formie prezentacji. Były cudowne cytaty, piękne treści i znakomita atmosfera.
S. Dyrektor Anna Wojciechowska podziękowała za przygotowanie prezentacji i nawiązała kilka słów do samego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, bowiem założycielem jest sam Bóg, który posłużył się wspaniałym francuskim kapłanem – św. Wincentym a Paulo. Po tym akcencie udaliśmy się na poczęstunek.
To był nadzwyczajny dzień. Galeria