Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA

Opublikowano: sobota, 16, grudzień 2017


aniolki17Namiastką Niebios stał się dla nas wszystkich Bal Wszystkich Świętych, który miał miejsce 30 października 2017r, odbył się po raz 4 w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach. Przybyli do nas zaproszeni goście: Tomasz Chudy – Burmistrz Zdun, Elżbieta Kurkiewicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Dariusz Dębicki – Burmistrz Sulmierzyc, ks. Krzysztof Śliczny, Iwona Nowacka – z – ca Dyrektora SOSW w Konarzewie, Paweł Kaczmarek – kierownik WTZ w Krotoszynie oraz uczestnicy ŚDS z Krotoszyna, DPS z Baszkowa, uczniowie ze szkoły z Konarzewa, GMCP „Wiara Nadzieja Miłość” z Odolanowa, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, uczestnicy WTZ z Krotoszyna, Łagiewnik, wszystkie Siostry, ks. kapelan Andrzej Starzyński, nasi Mieszkańcy wraz z opiekunami. Uczestnicy balu to dzieci od kilku lat do mniej więcej kilkudziesięciu, przebrani za znanych świętych, m.in.: św. Franciszka, św. Pawła, św. Piotra, św: Wincentego, św. Marcina, św. Jerzego, św. Marka, św. Gabryela, św. Annę, św. Barbarę, św. Dorotę, św. Magdalenę i cały szereg aniołów. Było dużo ruch i emocji. Z zaangażowaniem śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy w parach, kołach i korowodach. Prowadzący zadbali o każdy szczegół balowej zabawy.
To wspaniała inicjatywa pokazująca, że do świętości może dążyć każdy, bez względu na to, kim jest, tak jak w słowach popularnej piosenki: „Taki mały, taki duży, może świętym być.”
Po doskonałej zabawie s. dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, fantastyczne spotkanie przy muzyce i tańcu. Następnie udaliśmy się do kaplicy naszego Domu, aby wspólnie odmówić Litanię do Wszystkich Świętych.
A co o zabawie myślą sami uczestnicy? Wychodzący z Sali byli zadowoleni, zapytani o wrażenia – „Bal super, szkoda, że taki krótki.”
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą wspierali to dzieło. Nadal polecajmy Bogu wszystkich uczestników balu, prosząc o dobre owoce tego czasu w ich życiu.
Za wszystko Panu Naszemu Chwała! Galeria