Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Wizyta duszpasterska

Opublikowano: sobota, 23 czerwiec 2018

wizyta18W poniedziałek 1 stycznia 2018r. w dzień Świętej Bożej Rodzicielki Maryi do naszego Domu z wizytą duszpasterską przybył proboszcz zdunowskiej parafii ks. Krzysztof Śliczny wraz z wikarym Piotrem Juszczakiem oraz kapelanem naszego Domu ks. Andrzejem Starzyńskim. Owa wizyta rozpoczęła się od wystawienia premiery jasełek p.t.: „Opowieść o największym cudzie świata”, w wykonaniu Mieszkańców oraz Personelu. Akcja wydarzeń inscenizacji od momentu pojawienia się na Ziemi Adama i Ewy do czasu narodzin Chrystusa napełniły wszystkich świąteczną radością, publika doceniła kunszt aktorski gromkimi brawami.
Po przedstawieniu przenieśliśmy się wszyscy do budynku mieszkalnego, gdzie nastąpiła ceremonia domowej Liturgii, rozważanie Słowa Bożego. Witając się słowami „pokój temu Domowi”, księża życzyli, aby każdego dnia w tym Domu był obecny Chrystus, który przychodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Obrzęd błogosławieństwa odbył się w każdym pomieszczeniu Domu. W radosnym nastroju śpiewaliśmy kolędy, był także czas na krótką rozmowę z księdzem proboszczem.
Wizyta duszpasterska to bardzo ważny element naszej wspólnoty, przeżywamy ją w duchu radości, płynącej z Tajemnicy Wcielenia, a otrzymane od Boga błogosławieństwo chroni nasz Dom, wszystkich w nim obecnych i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego. Galeria