Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Jan Paweł II

Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018

JPIIWieczornica poświęcona 13 – tej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II
4 kwietnia 2018r. w naszej kaplicy odbyła się Wieczornica w formie montażu słowno – muzycznego w 13 – tą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Trudno jest podsumować przeszło 26 – cio letni Pontyfikat Jana Pawła II i wskazać w nim najważniejsze wydarzenia. Jan Paweł II to przede wszystkim kapłan, pielgrzym, człowiek szczególnie zatroskany o młodych ludzi, wielbiciel Tatr, myśliciel, filozof, poeta oraz rzecznik Bożego Miłosierdzia.
Na Wieczornicy zaprezentowana został biografia tego wielkiego Polaka, a także jego najważniejsze myśli i przesłania skierowane do nas – Polaków. Nie obyło się również bez najukochańszej pieśni Jana Pawła II – „Barki” – pieśni oazowej, która prowadziła Go przez cały Pontyfikat, mimo upływu czasu, jednakowo wzrusza. Pieśniom i wierszom towarzyszyły wspomnienia z Pielgrzymek papieskich po Polsce. Cała oprawa podkreśliła wyjątkowość i powagę.
Wieczornica była okazją do przypomnienia sobie co w życiu jest najważniejsze i czym należy się kierować, by je przeżyć godnie i uczciwie. Galeria