Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Renowacje w naszym domu

Opublikowano: niedziela, 02 wrzesień 2018

Renowacja Ślubów Świętych naszych Sióstr
9 kwietnia 2018r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego s. Anna, s. Genowefa, s. Iwona, s. Estera, s. Dorota, s. Agnieszka, s. Elżbieta odnowiły swoje śluby zakonne. Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz zdunowskiej parafii ks. Krzysztof Śliczny, ks. Benedykt Flasiński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo oraz kapelan naszego Domu ks. Andrzej Starzyński. Służycie Bogu w ubogich – zwrócił się do Sióstr w homilii ks. Benedykt.
Ta wspaniała uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą św., podczas której Siostry, tak jak Maryja ponowiły swoje osobiste, intymne „fiat” wobec Jezusa Chrystusa – swojego Oblubieńca. Ks. Benedykt szczególnie podkreślił, że życie każdej z sióstr jest naznaczone całkowitym oddaniem się Bogu, na zawsze, aż do śmierci, …to ciągłe odrywanie się od siebie samej… Dzięki ślubom, siostry otrzymują nowe siły, nowe łaski do życia i wytrwania w powołaniu. W czasie Mszy św., każda z sióstr, w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem odczytała akt ponowienia ślubów, tym samym potwierdziła przynależność do Jezusa.
Po pięknej Eucharystii przyszedł czas na występ artystyczny w roli chłopców i personelu. Niespodzianką dla sióstr była piosenka p.t.: „Dziękuję Ci” w wykonaniu Adriana oraz przedstawienie p.t. „Córki Miłosierdzia”, które ukazało nam jak w duchu wierności charyzmatowi oddane całkowicie Bogu, prowadzą życie wspólnotowe, służąc Chrystusowi obecnemu w ubogich, w duchu ewangelicznej pokory, prostoty i miłości. Uroczystość zakończyła się piękną piosenką „Jak to dobrze być szarytką”, następnie złożyliśmy naszym wspaniałym siostrom bukiet życzeń oraz kwiatów.
A siostry…? Jakże wiele podtrzymują rąk; ileż osuszają łez, jak wiele miłości rozlewanej jest w ich służbie, pokornej i bezinteresownej. Ta chwalebna służba udziela głosu wierze i wyraża Miłosierdzie Ojca, który czyni siebie bliskim, wobec osób znajdujących się w potrzebie. Galeria