Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Festyn Dzień Dziecka

Opublikowano: niedziela, 23 wrzesień 2018

dzien dziecka18W sobotnie popołudnie 19 maja 2018r. na terenie naszego Domu, po raz kolejny odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Główną organizatorką owego przedsięwzięcia była Siostra Dyrektor Anna Wojciechowska. Oficjalne powitanie oraz fantastyczna, wspólna zabawa miały miejsce na pięknie zagospodarowanym i wyposażonym kompleksie rekreacyjno – sportowym. W programie festynu znalazły się występy na scenie zaprzyjaźnionych partnerów takich jak: dzieci z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach, Dzieci Maryi, dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Zespół „Quis ut Deus” z Tczewa, recital w wykonaniu wokalistki Joanny Zdobylak z Milicza, występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, Zespół Senior z Kapelą ze Zdun oraz uczniowie z ogniska muzycznego w Krotoszynie, ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, występ przygotował P. Adam Szczuraszek. Tematyka i forma występów była dowolna: wokalna, taneczna, teatralna, inscenizacja wierszy, by każdy artysta mógł pokazać się z jak najlepszej strony.
Na wszystkich zebranych gości czekały stoiska gastronomiczne z własnymi wypiekami, kawą, herbatą, zimnymi napojami, kiełbasą z grilla, grochówką, popcornem, watą cukrową, lodami gałkowymi. Dzięki wspaniałej pogodzie zapewniliśmy naszym pociechom wiele atrakcji poza sceną: trampolina, malowanie dziecięcych twarzy nie zabrakło akcentu sportowego na boisku w formie konkursów i gier, towarzyszyła nam Ochotnicza Straż Pożarna, która zaprezentowała swój strażacki sprzęt, każdy mógł wsiąść również do radiowozu policyjnego, włączyć sygnały świetlne, dźwiękowe, a także założyć mundur policyjny, by choć przez chwilę poczuć się jak Policjant na służbie, był także kącik z dmuchanymi, pięknie kolorowymi balonami, stoisko z rękodziełem wykonanym przez mieszkańców naszego Domu wraz z personelem, można było obejrzeć pokazy przygotowane przez Powstańców Wielkopolskich ze Stowarzyszenia Jedność z Jarocina i wreszcie loteria fantowa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem, tym bardziej, iż każda nabyta cegiełka była równoznaczna z odbiorem upominku. Finałem imprezy, było losowanie trzech nagród głównych:
III nagroda – zegarek męski
II nagroda – sokowirówka
I nagroda – rower, który został ufundowany przez Burmistrza Zdun – Tomasza Chudego.
Nie sposób pominąć pozostałych dobroczyńców, sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania świetnej zabawy dla dzieci, DZIĘKUJEMY:
- Bank Spółdzielczy w Krotoszynie
- Państwo Kruk ze Zdun
- Hurtownia „Kamix” w Krotoszynie
- Hurtowania Nabiałowa MLEKO-MAX – Krotoszyn
- Hodowla, Skup i ubój drobiu – Mariusz Wunsz – Kobierno
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JUNIOR – Fryderyk Szych – Krotoszyn
- LODI – Hurtownia lodów i mrożonek – Błażej Naskręt – Kobylin
- Hurtownia artykułów spożywczych – Halina Szorek – Krotoszyn
- Hodowla Drobiu – Mariusz Sikora – Cieszków 
- Piekarnia WITEK Olszewscy – Krotoszyn 
- Zakład Mięsny Konarczak Spółka Jawna – Pogorzela 
- Pan Leszek Nowak Krotoszyn – Kwiaciarnia Domestica 
- Zakład Zieleni – Marszałek – Krotoszyn
- Armatura Kozłowski – Krotoszyn
- Hurtownia TOR Krotoszyn 
- Agrounima Przedsiębiorstwo Wielofunkcyjne – Cezary Sztuder – Krotoszyn
- Pani Magdalena Gabryelczyk – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Krotoszyn
Jesteśmy wdzięczni wszystkim pozostałym, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. „Życie to plac zabaw” – napisał Laurent Gournelle. W czasie festynu teren naszego Domu przypominał wielki, radosny plac zabaw. Mamy świadomość, że im więcej możliwości wspólnej, twórczej zabawy stworzymy naszym milusińskim, tym pełniejsze będzie ich życie w przyszłości.
Zapraszamy za rok Galeria