Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Pielgrzymka do Sanktuarium Narodowego św. Józefa w Kaliszu

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

kalisz18W dniu 19 czerwca 2018 roku nasi mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli 
w pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W trakcie podróży ks. Proboszcz Krzysztof Śliczny prowadził modlitwy oraz pieśni przygotowujące do nabożeństwa.
Na wstępie grupę przywitał ks. Prałat dr Jacek Plota i opowiedział o sanktuarium: jego historii, kulcie św. Józefa, relikwiach, zabytkach, skarbcu oraz świadectwach, które pozostajątrwale wpisane w kult św. Józefa. Następnie odprawiona została Msza św., której przewodniczył ksiądz Proboszcz Krzysztof Śliczny w intencji chłopców z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach, za wszystkie Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo sprawujące opiekę nad wszystkimi mieszkańcami, za opiekunów i pracowników DPS Zduny, za zmarłych bliskich naszemu sercu.
Następnie po zakończonej Eucharystii nasza grupa pielgrzymkowa miała możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na tle Cudownego Obrazu Świętej Rodziny, a zaraz potem udaliśmy się na posiłek. 
Sanktuarium św. Józefa to szczególne miejsce dla każdego pielgrzyma. Do Sanktuarium przybywają tłumy z całej Polski. Święty Józef ma w sercach pielgrzymów wyjątkowe znaczenie. Wielu przybywających do Sanktuarium Świętego Józefa zostawia tu część swojego serca, swoje trudne sprawy, prosząc naszego Cudownego Patrona - Świętego Józefa o wstawiennictwo u Zbawiciela i Dobrego Ojca w Niebie. Podczas naszej Pielgrzymki z pewnością każdy z nas zaniósł św. Józefowi swoje intencje. Galeria