Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Imieniny siostry Anny Wojciechowskiej

Opublikowano: poniedziałek, 08 październik 2018

kwiaty226 lipca Kościół wspomina św. Annę, matkę Maryi z Nazaretu i babkę Jezusa Chrystusa. Z tej okazji zebraliśmy się wszyscy w kaplicy naszego Domu, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św., w intencji naszej Siostry Dyrektor Anny Wojciechowskiej. Mszy św. przewodniczył ks. K. Śliczny wraz z kapelanem A. Starzyńskim. W swojej homilii ks. Krzysztof przybliżył nam postać św. Anny. Imię Anna oznacza łaskę. O jej życiu nie znajdziemy żadnych informacji w Księgach Nowego Testamentu, wiadomości natomiast czerpiemy z apokryfów pochodzących z początków chrześcijaństwa. Św. Anna wraz z mężem Joachimem wiedli życie na bezustannej modlitwie, rozmyślaniu o rzeczach duchowych i pracy. Oboje kroczyli drogą pobożności zgodnie i przykładnie. Te słowa bardzo przybliżyły nam postać naszej s. Anny, która żyje w ogromnej bliskości Boga, pokornie ufa Bogu i umiejętnie Go słucha. Po tych rozważaniach nastąpiła piękna modlitwa wiernych, procesja z darami i teksty pieśni, którym przygrywali – przyjaciel Domu P. Zbyszek wraz z Rovem.
Tradycyjnie po Eucharystii udaliśmy się do Sali rekreacyjnej gdzie z udziałem naszych mieszkańców odbyła się część artystyczna pt.: „Sklep Królestwa Bożego”. Ukazana tam miłość, mądrość, cierpliwość, wiara, radość, nadzieja, jakiej doświadczamy na co dzień, to właśnie jest Królestwo Boże. Boże działanie zbawiające ludzi. Następnie zaśpiewaliśmy naszej solenizantce pielgrzymkowe „Despasito” oraz życzenia wraz z s. Genowefą. Padło wiele ciepłych słów, życzeń i podziękowań, od wszystkich, którzy tego dnia zechcieli być z s. Anną. Przedłużeniem naszego świętowania był wspólny poczęstunek na naszym skwerku wypoczynkowym (pod namiotami|).
Naszej wspaniałej Siostrze Annie życzymy Światła Ducha Świętego, wszelkich Łask Bożych, które są jej potrzebne w życiu codziennym, aby tak jak św. Anna przekazywała otaczającym ją ludziom najpiękniejsze wartości i tradycje chrześcijańskie. Galeria
Ten dzień dla nas wszystkich był wyjątkowy…..