Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Cudowny Medalik

Opublikowano: niedziela, 20 styczeń 2019

medalik27 listopada 1830r. - Najświętsza Maria Panna objawiła się św. Katarzynie Laboure, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia przy ulicy du Bac w Paryżu. Poleciła jej rozpowszechniać medalik według przedstawionego wzoru. Ze względu na liczne łaski, udzielone za jego pośrednictwem, medalik nazwano cudownym.
Dokładnie tego dnia 27 listopada 2018r., w kaplicy naszego Domu, odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Śliczny wraz z nowym kapelanem, który dotarł do nas niespełna kilka dni temu – ks. Krzysztofem Dończykiem. Piękną treść homilii wygłosił ks. kapelan, docierając do młodzieńczych lat Katarzyny. Bogata oprawa liturgiczna, z udziałem Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej ze Zdun, tj.: komentarze, czytania, dary – dopełniły całości, w ten cudowny dzień. Był również czas na oficjalne przywitanie ks. kapelana, który przybył, aż spod równika. Swoją służba misyjną otaczał regiony, w które nie często docierają osoby duchowne głosić Słowo Boże.
Następnie udaliśmy się wszyscy do Sali Rekreacyjnej na część artystyczną, z udziałem Dzieci Maryi, p.t.: „Niezwykłe spotkanie”. Doniosłości tego recitalu dodała postać Maryi, św. Katarzyny oraz prześliczne anioły, na tle dźwięków zachwycającej muzyki.
Przez mały medalik dokonuje się poświęcenia Maryi wszystkiego, z czego utkane jest ludzkie życie. Ten znak nadaje istnieniu nową wartość. Tak nową, że towarzyszą mu nieraz cuda i inne znaki Bożej obecności. Więc załóż na swoją szyję medalik z Maryją i niech moc Boża będzie z Tobą. Galeria