Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Święto Trzech Króli i Misyjna Loteria Fantowa

Opublikowano: sobota, 16 marzec 2019

3kroli196 stycznia 2019r. obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Przeszło dwa tysiące lat temu, narodzonemu w Betlejem Jezusowi, swój pokłon oddali Mędrcy przybyli ze wschodu. Przybyli do Jezusa złożywszy dary. Wedle tradycji były to: złoto, kadzidło i mirra. To właśnie ten fakt wskazuje na możliwość poznania Boga dzięki rzetelnemu poszukiwaniu prawdy o świecie i o człowieku. Także i do naszego Domu z darami przybyli Trzej Królowie, uczestnicząc we Mszy św. Cała tradycja chrześcijańska widzi w Mędrcach ze Wschodu pierwociny narodów pogańskich. Za nimi w bramy Kościoła Chrystusowego wchodzą coraz to nowe ludy. W ten sposób spełnia się proroctwo Izajasza, które czytane było na lekcji mszalnej.
Następnie Trzej Królowie wraz ze wszystkimi wiernymi udali się do Sali Rekreacyjnej, na której zorganizowana została Misyjna Loteria Fantowa, celem jej była zbiórka pieniążków na misje. Sprzedane losiki były wymieniane na nagrody. Chwila oczekiwania na swój prezencik dostarczała wszystkim wiele emocji. Nie można się temu dziwić, gdyż same fanty można by określić jednym słowem – różnorodność.
Podziękowania składamy wszystkim, którzy poprzez swój wkład dali szansę na lepsze życie potrzebującym, a także wielki ukłon w stronę tych, którzy pomogli zorganizować fanty. Zapewniamy pamięć w modlitwie. Galeria