Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Imieniny Siostry Agnieszki

Opublikowano: sobota, 16 marzec 2019

kwiaty18W poniedziałek 21 stycznia 2019r., przypada wspomnienie św. Agnieszki. Tego dnia obchodziła imieniny nasza Siostra - Agnieszka. Z tej okazji spotkaliśmy się na Mszy św., sprawowanej w intencji solenizantki. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz K. Śliczny wraz z kapelanem naszego Domu ks. K. Dończykiem. Pięknej oprawie mszalnej dopełniły słowa homilii wygłoszone przez ks. kapelana: „…pomimo tak młodego wieku Agnieszka stała się mistrzynią męstwa, czego uczy nas odważna nastolatka sprzed wieków? …uczy nas wierności Chrystusowi, odwagi i poczucia godności, której nie mogą odebrać żaden przymus, czy poniżenie.” Dalej mówił: „…jaka jest jej – w tak młodym wieku – zadziwiająca dojrzałość wiary…?”, „… dzisiejsza prawdziwa miłość mierzona jest w tym, ile jest się w stanie ofiarować, wyrzeczeniami dla innych. Tak bardzo dziś potrzebujemy przykładu podobnego do życia św. Agnieszki…”
Modliliśmy się w sposób szczególny za naszą solenizantkę siostrę Agnieszkę, aby podobnie jak św. Agnieszka była przykładem ofiary i prawdziwej miłości, bowiem wtedy odkryje prawdziwą misję, która jako jedyna prowadzić może do szczęścia bez końca.
O podobnym przesłaniu wystawiona została część artystyczna po skończonej Liturgii, w Sali Rekreacyjnej, p.t.: „Wyryłem Cię w obu mych dłoniach”, z udziałem chłopców i personelu. Treść przedstawienia jeszcze raz potwierdziła osobistą relację z Bogiem i sposób jakiej każdy doświadcza. Siostrze Agnieszce życzymy Błogosławieństwa Bożego, Opieki Panny Najświętszej, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Galeria