Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Opublikowano: niedziela, 04 sierpień 2019

tworczosc19W dniu 15 maja 2019r., w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej pt.: „Błogosławiona Siostra Marta Wiecka – wzór miłosierdzia”. W minionym roku upłynęło 10 lat od beatyfikacji błogosławionej siostry Marty Wieckiej, a w tym roku relikwie błogosławionej peregrynują po Domach naszej Prowincji w tym także i w Zdunach. Celem powyższego przedsięwzięcia było przybliżenie i poznanie życia błogosławionej s. Marty Wieckiej, która przez całe swoje życie, poświęciła się Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia, służąc Panu Jezusowi, w drugim człowieku, ukazanie pozytywnych wzorców do naśladowania, a także poznanie roli bł. s. Marty w życiu rodziny jak również, w życiu jako Siostry Miłosierdzia. Przegląd adresowany był do osób, z niepełnosprawnościami, w ramach konkursu Poetycko – Muzycznego oraz konkursu Plastycznego.

Partnerem wydarzenia był Urząd Miejski w Zdunach, natomiast Honorowy Patronat nad Przeglądem sprawował ks. Kamil Sobiech, który z pasją rozpowszechnia kult Bł. s. Marty Wieckiej, przez wiele lat posługiwał jako wikariusz w Parafii Świętego Michała Archanioła w Skarszewach, do którego należała Bł. s. Marta Wiecka. Obecnie pełni posługę kapłańską w Tczewie, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Z zaproszonych gości przybyli do nas: ks. Kamil Sobiech, ks. Krzysztof Śliczny – proboszcz zdunowskiej Parafii, Tomasz Chudy – Burmistrz Zdun, Dariusz Dębicki – Burmistrz Sulmierzyc oraz współorganizator powyższego przedsięwzięcia i przewodniczący Fundacji „Iskierka Nadziei”, Krzysztof Grobelny – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baszkowie, Łucja Długiewicz – Paszek – Kustosz Izby Muzealnej w Zdunach, a także mieszkańcy, uczestnicy oraz uczniowie z wychowawcami, instruktorami, opiekunami z SOSW w Konarzewie, DPS w Baszkowie ŚDS w Krotoszynie, ZSS w Krotoszynie, DPS  w Zdunach oraz Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości, głos zabrała Siostra Służebna Siostra Anna Wojciechowska, która zachęcała uczestników do pogłębiania wiedzy na temat cnót i wartości jakie przestrzegała na co dzień bł. s. Marta Wiecka, następnie w szerszym ujęciu przedstawiona została przez ks. K Sobiecha, dzięki ciekawej treści oraz krótkiemu filmikowi (biografii), po czym odmówiliśmy wszyscy Litanię do Błogosławionej s. Marty Wieckiej. I wreszcie… uczestnicy przeglądu, wcielając się w aktorów, „zawładnęli” scenę i zaprezentowali przygotowaną przez siebie twórczość: SOSW w Konarzewie przygotował program p.t.: „Modlitwa” i, ŚDS  Krotoszyn zaprezentował krótki występ p.t.: „Modlitwa do Niebieskiej Matki Mojej”, DPS Baszków przedstawił treść p.t.: „Biografia Siostry Marty Wieckiej oraz mieszkańcy naszego Domu w dość licznej grupie przedstawili scenerię p.t.: „Poznajemy Bł. s. Martę Wiecką”

Był to dla nas niezwykły czas, który wprowadził nas o krok bliżej do przyjęcia Błogosławionej Siostry Marty do naszego Domu oraz Parafii.

Niech Bóg będzie Uwielbiony!

Wspólnota Sióstr w Zdunach.