Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

II Turniej Piłki nożnej „Gramy Razem”

Opublikowano: wtorek, 17 wrzesień 2019

pilka18W czwartek 13 czerwca 2019r., na terenie boisku mieszczącym się na terenie naszego Domu odbył się II Turniej Piłki Nożnej „Gramy Razem”. Powyższa inicjatywa dokonała się między innymi dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Zdun – Tomasza Chudego, skierowana do zaprzyjaźnionych placówek pomocowych. W ramach zaproszonych gości przybyli: Burmistrz Zdun – Tomasz Chudy, Burmistrz Sulmierzyc – Dariusz Dębicki, Dyrektor SOSW Konarzew – Daria Rakowiecka – Nowacka oraz Iwona Nowacka, ks. Krzysztof Śliczny, a także przyjaciele naszego Domu: Piotr Sasin, Krzysztof Pestka, Gabryela i Zbigniew Nowakowie, Stanisław Małyszka, sędzia - Włodzimierz Kokot. Również frekwencja zaproszonych placówek dopisała i na starcie zameldowało się 6 drużyn: ŚDS Krotoszyn, SOSW Konarzew, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, WTZ Krotoszyn, DPS Baszków i my jako gospodarze – DPS Zduny, które na podstawie losowania zostali podzieleni na dwie grupy po 3 zespoły. Uczestnicy placówek przybyli wraz z trenerami, opiekunami oraz wychowawcami.
Mecze rozgrywane były w dwóch grupach po trzy zespoły. W I grupie zagrały następujące zespoły: Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, SOSW Konarzew i DPS Zduny, w II grupie: DPS Baszków, WTZ Krotoszyn i ŚDS Krotoszyn. W każdej grupie grano systemem każdy z każdym. Gra poszczególnych drużyn przyniosła wiele emocji i wspaniałych bramek. Kibice mogli zobaczyć widowiska, podczas których zawodnicy z wielka ambicją i wolą walki czysto sportowej opartej na zasadach Fair – Play starali się osiągnąć zwycięstwo, które umożliwiło im zajęcie I miejsca. I tak, na podstawie wszystkich wyników w pierwszej grupie III miejsce uzyskali zawodnicy DPS Zduny, II miejsce – SOSW Konarzew i I miejsce – Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W II grupie natomiast: III miejsce zajęli – DPS Baszków, II miejsce – ŚDS Krotoszyn i I miejsce – WTZ Krotoszyn. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali medale, każda z drużyn – dyplom, a I miejsca – puchary. Ceremonia zakończenia odbyła się, w obecności Burmistrza Zdun Tomasza Chudego, który wraz z s. dyrektor Anną Wojciechowską, wręczyli medale, dyplomy, a najlepszym zawodnikom na murawie – puchary. W krótkiej przerwie, wszyscy skorzystać mogli z kącika gastronomicznego na słodko, wydawany był również posiłek w formie grochówki i kiełbasy z grilla.
Podziękowania składamy na ręce Pana Burmistrza Tomasza Chudego i s. dyrektor Anny Wojciechowskiej za powyższą inicjatywę i oczywiście samym uczestnikom Turnieju, którym poza wysokim poziomem sportowym cechowała postawa fair – play, w każdym rozegranym meczu. Nasze piłkarskie przedsięwzięcie rozwija się, a każdy z osobna dodaje przysłowiową cegiełkę, która tworzy pozytywne emocje, a te z kolei, pozwolą już za rok powtórzyć znakomite rozgrywki.