Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Imieniny Siostry Dyrektor Anny i ks. kapelana Krzysztofa

Opublikowano: wtorek, 17 wrzesień 2019

kwiatyim1725 lipca br., Kościół wspomina św. Jakuba Apostoła, który według legendy dotarł w podróży misyjnej aż do Hiszpanii, wspominamy także św. Krzysztofa – patrona podróżnych i kierowców. Z tej okazji w kaplicy naszego Domu odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Krzysztof Dończyk wraz z wikarym zdunowskiej parafii – Tomaszem Dutkowiakiem. Na mszy św., modliliśmy się o Światło Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i Opiekę Maryi, z okazji imienin naszej Siostry Dyrektor – Anny Wojciechowskiej, ks. kapelana Krzysztofa Dończyka oraz nieobecnego tego dnia ks. Proboszcza – Krzysztofa Ślicznego. Temu wielkiemu świętu towarzyszyła bogata oprawa mszalna, co miało kluczowe znaczenie o wzniosłości tego dnia.
Ksiądz Tomasz w homilii przywołując postać św. Jakuba, zwrócił uwagę na fakt: „…od św. Jakuba możemy się więc wiele nauczyć: gotowości do przyjęcia Pańskiego wezwania nawet wtedy, gdy każe nam pozostawić łódź naszej ludzkiej pewności, entuzjazmu, w pójściu za Nim drogami, które On wskazuje, z pominięciem wszelkiej naszej złudnej zarozumiałości, gotowości do dawania o Nim świadectwa z odwagą, gdy to konieczne, aż po najwyższą ofiarę życia. Tak więc św. Jakub staje przed nami jako wymowny przykład wielkodusznego przylgnięcia do Chrystusa. On, który początkowo, ustami swej matki, prosił o to, by zasiąść wraz z bratem, u boku Mistrza, w Jego Królestwie, właśnie jako pierwszy wychylił kielich męki i dzielił męczeństwo z Apostołami…” Ksiądz wspomniał także św. Krzysztofa i św. Annę – naszą jutrzejszą solenizantkę. Po Słowie Bożym udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej – tym razem – na dwie części artystyczne. Po uroczystym przywitaniu na scenę wyszli „aktorzy”, przedstawiając sztukę pt.: „Księżycowy kwiat”, zadedykowana naszej Siostrze Annie. Treść ukazała nam jak z mocą Jezusa możemy czynić cuda, a cudem tym była po prostu miłość. Piękne piosenki, cytaty z Pisma Świętego, kolorowe stroje, to wszystko bardzo mocno nawiązało do miejsca i roli Boga, w życiu człowieka – „kwiata”, …i przyszedł czas na zaprezentowanie drugiej części artystycznej, zadedykowanej ks. Krzysztofowi, pt.: „Ekstremalna misja”, tak, ekstremalna…bowiem każda misja to bardzo duże, poważne wyzwanie dla każdego człowieka – tym razem dla ks. Krzysztofa.
Były życzenia, kwiaty i wspólne odśpiewane: „Życzymy, życzymy…”, a to jeszcze nie koniec świętowaniaJ, udaliśmy się wszyscy na nasz skwerek rekreacyjny na pyszny tort, lody i ciastko. Siostrze Annie dziękujemy za jej obecność, powołanie, za to, że rozsiewa piękno wokół siebie, ks. Krzysztofowi życzymy otwartości na dary Boże, a jednocześnie tego wielkiego, serdecznego Bożego spojrzenia na każdego z nas.
Tego dnia, z naszymi solenizantami byli wszyscy ci, którzy swój czas chcieli poświęcić właśnie dla nich.