Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Wróciliśmy do zdrowia ale z pewnymi ograniczeniami…

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2021

korona20Przez pandemię koronawirusa niemal każda dziedzina naszego życia musiała ulec diametralnej zmianie. Ta zmiana dotknęła również funkcjonowania naszych podopiecznych na co dzień oraz pracę personelu.

Od wykrycia pierwszego dodatniego wyniku wśród mieszkańców i personelu w naszym Domu, podopieczni do całej sytuacji podeszli z ogromną powagą, tłumaczyliśmy, że pewne rzeczy muszą się zmienić. Dla nas personelu, rozmowy z nimi na początku nie były łatwe. Nie chcieliśmy w żaden sposób wywołać paniki (np.: poprzez bardzo szczelny ubiór: kombinezon, gogle, przyłbice, itp.), ale musieliśmy uświadomić zagrożenie, uczulić na bardzo częste mycie rąk, ich dezynfekcję, dezynfekcję powierzchni dotykowych, częste mierzenie temperatury ciała, a także, że czekają ich dość spore ograniczenia. Cała ta sytuacja wymagała ogromnego zaangażowania personelu, który towarzyszył chłopcom całą dobę, w celu zapewnienia ciągłości działania placówki, a jednocześnie gwarantując maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkim dookoła. Niestety, jednemu z podopiecznych naszych – Leszkowi – nie udało się wrócić do zdrowia…odszedł od nas do Pana, w intencji zmarłego Leszka odprawiona została Msza św., w której uczestniczyła delegacja.

Wszystkim znajomym, przyjaciołom Domu, sponsorom naszym, władzom miast, im chcielibyśmy podziękować za wsparcie w każdej postaci, dawanie otuchy w trudnych chwilach, że z nami byli, choćby po drugiej stronie słuchawki. Lęk, niepokój, stres towarzyszył chyba w tym czasie każdemu z nas ale to zupełnie normalne w takiej sytuacji.

Na szczęście powoli wszystko wraca do normy. Dziś zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne przeprowadzane są ze zredukowaną liczbą uczestników i z podziałem na grupy – wszystko z zachowaniem maksymalnego reźimu sanitarnego. Stan zdrowia podopiecznych monitorowany jest na bieżąco. Ale jedno jest pewne: wszyscy chłopcy są zdrowi. Jednak w dalszym ciągu nie mogą opuszczać placówki oraz przyjmować odwiedzającą ich rodzinę czy znajomych. Pragniemy przypomnieć wszystkim, którzy chcieliby porozmawiać, czy zobaczyć się z naszymi podopiecznymi – istnieje taka możliwość poprzez kontakt telefoniczny, czy rozmowa na Skype.

Dom nasz jako miejsce zamieszkanie i miejsce ważnej misji dla personelu, łączy w sobie cechy prawdziwego Domu. Tworzenie poczucia stabilności i bezpieczeństwa naszym podopiecznym, w dużej mierze zależy od ludzi, w nim przebywających, od umiejętności współpracy oraz od okazywania szacunku drugiemu człowiekowi, a tego doświadczamy każdego dnia.

Każdego dnia z wielką ufnością chłopcy wraz z personelem pogłębiali swoją relację z Bogiem poprzez odmawianie Różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Czasy, w których żyjemy są niezwykle trudne ale siłę i nadzieję do patrzenia dalej i wyżej, daje nam modlitwa. Wielokrotnie przekonaliśmy się jaką potężna moc modlitwa posiada. Wiemy, że nad nami wszystkimi i nad naszym Domem czuwa Opatrzność, a wtedy nic złego nie może się stać, każdego dnia doświadczamy ogromnej łaski, pokoju oraz wielu błogosławieństw….., resztę zawierzamy Bogu…

A oto kilka wspomnień z tego okresu…. Galeria