Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Ze świątecznymi życzeniami oraz niespodziankami…

Opublikowano: niedziela, 03 styczeń 2021

goscieipreze20Okres przedświąteczny dla naszych podopiecznych to czas szczególny. W oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa, towarzyszy chłopcom dużo emocji: mnóstwo radości, śmiechu, a także łez ale tych ze wzruszenia, tęsknota za najbliższymi, bowiem tego roku wszyscy chłopcy okres Świąt Bożego Narodzenia spędzą w naszym Domu.

Każdego roku, w miesiącu grudniu, przybywa do nas sporo dzieci, młodzieży, ze szkół, placówek, czy dorosłych z różnych miejsc pracy, z życzeniami dla chłopców, personelu oraz niespodziankami dla podopiecznych. Kilka dni temu, wizyty te miały troszkę inny charakter.

            16 grudnia, przybyło do nas grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 z Koźmina Wlkp. Otóż, uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wiele, wiele innych osób włączyli się w akcję charytatywną: „Świąteczna Paka dla Chłopaka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, wszystkich wyżej wymienionych, doświadczyliśmy czegoś nieprawdopodobnego. Oprócz przeogromnej ilości prezentów, radość naszym chłopcom sprawiło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Gości naszych niestety nie mogliśmy zaprosić do wnętrza budynku. Nuty i melodia popłynęły z dziedzińca, chłopcy natomiast kolędowali z okien swoich pokoi, przyglądając się przybyłemu Mikołajowi oraz grającym i śpiewającym gościom.

Pamiętali o nas również uczniowie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie, wolontariuszki, które wcześniej odwiedzały naszych chłopaków, I Zdunowska Drużyna Harcerska (przygotowała dla wszystkich paczuszkę, z piernikami własnego wypieku oraz kartkę dla każdego, ze świątecznymi życzeniami), a także Pracownicy Działu Personalnego z Mahle w Krotoszynie. Przyglądać się, życzyć Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia gościom, mogliśmy z okien.

To niezwykłe, że wokół nas jest tyle ludzi, którzy pamiętają o naszych podopiecznych, zwłaszcza teraz, w tak trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii. Świadomość, że nie zostaliśmy sami, dodaje sił, a chłopakom naszym radość ogromną. Każdy ich uśmiech jest dla nas  nieopisanym szczęściem.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim Darczyńcom, za okazane nam serce i mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem, w innych, bardziej sprzyjających okolicznościach. Pamiętamy w modlitwie.

DROGI MIKOŁAJU – TAK – UWIELBIAMY TAKIE PREZENTY JAK: SZCZEROŚĆ, ZAUFANIE, UWAGĘ, EMPATIĘ, DOBRO I MIŁOŚĆJ Galeria