Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

…w ostatni dzień roku 2020…

Opublikowano: niedziela, 07 luty 2021

2021Dzień 31 grudnia to ostatni dzień w roku kalendarzowym. Długo oczekiwana przez chłopców zabawa sylwestrowa, rozpoczęła się o godzinie 10.00. Bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki disco – polo i wyśmienitym, jak na tę okazję poczęstunku. Były konkursy, tańce – pociągi i wiele, wiele innych znakomitych zabaw. Ale oprócz hucznej zabawy, to także dzień, który zachęca nas do refleksji nad czasem, który upływa i czyni nas coraz starszymi, a patrząc z perspektywy naszej wiary – zbliża nas do momentu spotkania z Bogiem.

O godzinie 17.00 spotkaliśmy się wszyscy w kaplicy aby podziękować Panu Bogu, za dobrze wykorzystany czas, w mijającym roku, przeprosić za chwile zmarnowane i źle wykorzystane, abyśmy wiedząc, że Bóg jest Panem czasu, z wdzięcznością i pokorą spoglądali na przeszłość i z nadzieją patrzyli w przyszłość. Inny to był rok niż wszystkie do tej pory…. Pandemia zatrzymała świat, w jego biegu, zamknęła nas w naszych domach i mieszkaniach, ukazała kruchość ludzkiego życia, nauczyła pokory… I od tej pory wszystko stało się inne… Ale jedno jest pewne, każdy nowy dzień, w roku 2021 to wspaniała szansa na czynienie dobra i na pielęgnowanie nasze roli tak, by zakwitły na niej najpiękniejsze kwiaty, będące zapowiedzią owoców zbieranych tu i w wieczności.

Po Eucharystii i wieczornym posiłku, zjawiliśmy się raz jeszcze w Pokoju Dziennego Pobytu, gdzie nuty muzyki popłynęły dla tych najbardziej wytrwałych, którzy doczekali godziny 00.00

To był bardzo udany Sylwester Galeria