Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Pożegnanie Siostry Eweliny Grzegorowskiej

Opublikowano: niedziela, 07 luty 2021

kwiatySiostra Ewelina Grzegorowska, która w naszym Domu pełniła swoją posługę na oddziale, decyzją swoich przełożonych została przeniesiona do placówki w Chorzowie. Z tej okazji 15 stycznia 2021r., odbyła się Msza św., na której dziękowaliśmy Panu Bogu za posługę Siostry Eweliny, prosząc o Boże Błogosławieństwo oraz potrzebne łaski. Mszy św., przewodniczył ks. kapelan Krzysztof Dończyk. W swej homilii mówił: „…Bóg umiłował człowieka i ma w stosunku do każdego z nas swoje plany. Zadaniem człowieka jest udzielenie odpowiedzi na Boże wezwanie. Odpowiedzi na takie wezwanie udzieliła Siostra Ewelina, idąc za Panem Bogiem i czynić wszystko, aby w życiu być czujnym i wrażliwym na głos Pana…” Eucharystii towarzyszyła bogata oprawa muzyczna w wykonaniu Siostry Elżbiety, Pana Michała oraz wszystkich wiernych.

Następnie udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej świętować dalejJ Tam czekała na Siostrę niespodzianka, w postaci części artystycznej, którą zaprezentowali chłopcy, pt.: „Najpiękniejsze serce.” Serce…jest symbolem człowieka, w szczególny sposób jego wnętrza, wrażliwości i miłości. Jest lustrem pragnień ale i przeżyć. Taki oto człowiek pojawił się na scenie (Emil), mocny i dojrzały, z sercem, które doświadczyło wiele rozczarowań i cierpień, jednak pamiętać należy, iż dojrzała miłość wymaga nie tylko dobroci ale też inteligencji i mądrości, bo taka miłość zdumiewa i zaskakuje, daje siłę, by iść drogą świętości.

Siostro Ewelino, żegnając Cię życzymy: niech Pan Jezus obdarza Cię wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem, poprzez działanie Ducha Świętego niech Cię uzdalnia do nowej służby i prowadzi na wszystkich drogach Twego życia. Niech Matka Najświętsza czuwa nad Tobą i pomaga Ci codziennie pełnić swoją posługę, zgodnie z wolą Jezusa.

Zapewniamy o pamięci w modlitwie. Galeria