Pożegnanie Siostry Anny Wojciechowskiej

Opublikowano: sobota, 06 listopad 2021

podziekowanie19„Są w życiu chwile, które w pamięci zostają,

choć czas przemija, one nie mijają.

Są też osoby, które raz poznane,

bywają w życiu niezapomniane.”

W dniu 16 lutego 2021r., Siostry, społeczność mieszkańców oraz cały Personel, podczas uroczystej Mszy św., dziękował Panu Bogu za blisko 9 – cio letni dar posługi w naszym Domu Siostry Anny Wojciechowskiej. Decyzją swoich przełożonych została przeniesiona do Domu Prowincjalnego w Chełmnie, mianowana Asystentką Prowincji.

Specjalnie przygotowana oprawa mszalna, w postaci modlitwy wiernych, procesji z darami, przepiękna muzyka, dodały wzniosłości temu wyjątkowemu wydarzeniu. Ksiądz głoszący homilię mówił: „…służba wspólnemu dobru, wrażliwość na człowieka, poczucie odpowiedzialności były Jej pasją. Swoją pracę wykonywała z wielkim zaangażowaniem, przez co była ona autentyczną służbą Bogu i ludziom. Niewyczerpana cierpliwość i postawa akceptacji wobec wszystkich mieszkańców Domu oraz współpracowników tworzyła niepowtarzalny klimat i atmosferę życzliwości i miłości…”

Napełnieni radością duchową, udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej, gdzie czekała na Siostrę Annę dalsza część uroczystości. Spotkanie to rozpoczęto przepięknym tańcem, w wykonaniu Personelu, następnie przedstawiono przygotowany przy współpracy kustosza zdunowskiej izby muzealnej Pani Łucji Długiewicz – Paszek – „Zdunowski Benefis dla Siostry Anny Wojciechowskiej”, w którym zaprezentowano jak życie i posługa Siostry Anny oraz nasze splotło się razem przez te wspaniałe, niezapomniane lata, przy pięknych, znanych nam pieśniach, …a rozpoczęto od dnia narodzin Siostry Anny, do dnia, w którym spotkaliśmy się tutaj, wszyscy, aby podziękować Siostrze, że z nami była, dzieląc trudy, chorobę, odejścia naszych kolegów, ale i dni radości i dni chwały. Myśląc o nas, dbała o nasz rozwój duchowy, oświatowy, troszczyła się o nasz byt materialny, poprzez swoje wskazania, nasz los jest w tym Domu taki bezpieczny, dostatni, przepełniony modlitwą i Bożym Miłosierdziem.

Siostro Anno, życzymy Tobie, abyś na swojej drodze znalazła pomocników i takie osoby, które wzmocnią Twoją silną wiarę i pomogą w kolejnych, życiowych i pewnie niełatwych zadaniach. Niech Dobry Bóg ma Ciebie w swojej opiece, a Najświętsza Maryja Panna prowadzi Cię po wędrówkach przez ukochane góry, lasy, łąki, podziwiając całą przyrodę, która jest Ci tak miła, aż do miejsc, w których najpierw odnajdziesz ślady Boga, a dopiero później ludzką rękę. Szczęść Boże Siostro Anno, na dalszej drodze Twojego życia i posługi w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia. Bogu dziękujemy za Ciebie i Ciebie Bogu polecamy. Galeria