Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Lednica...inaczej

Opublikowano: środa, 24 listopad 2021

lednicaPomimo pandemii i wielu ograniczeń – 5 czerwca 2021r., połączyliśmy się online z Polami Lednickimi. To już 25 raz odbyło się to wyjątkowe wydarzenie – Spotkanie Młodych Lednica 2000, nie było nas na Polach Lednickich, jednak łącząc się w transmisji LIVE, czuliśmy ogromną radość ze spotkania. Ten wyjątkowy czas rozpoczęliśmy na Dziedzińcu naszego Domu o godzinie 15.00, wspólnie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie odbyła się Konferencja „USŁYSZ”, bowiem tak brzmiało tegoroczne hasło Spotkania Młodych. Konferencję wygłosił o. Jacek Szymczak. Dzięki przekazanej nam treści, uczymy się wsłuchiwać w głos sumienia. Daru od Boga, który pomaga znaleźć nam odpowiedź na wszelkie nurtujące nas pytania. Symbolami tegorocznego spotkania była Linijka Lednicka oraz Skrzydła Lednickie. Lednicka Linijka nawiązuje do prostego odcinka, a Jan Chrzciciel jako przewodnik tegorocznej Lednicy, nawołuje do prostowania ścieżek dla Pana. Lednickie Skrzydła są symbolem wzbijania się w górę, to podobnie jak słowa piosenki: „Tylko orły szybują nad granią…”, niejednokrotnie wzywaliśmy patrzeć wyżej, iść w głąb.

Około godz. 16.00 miało miejsce oficjalne, jubileuszowe rozpoczęcie Lednica 2000, na którym – my zebrani na Dziedzińcu słuchając piosenek lednickich, w tym nowej, tegorocznej, pt.: „Słyszę Cię” tańczyliśmy do tych znakomitych rytmów.

O godz. 20.00, część Mieszkańców wraz z personelem uczestniczyła we Mszy św. online. Którą celebrował abp. Stanisław Gądecki, przepiękną homilię wygłosił ks. biskup Artur Ważny.

Temu spotkaniu towarzyszyła nieopisana radość, śpiew, (lednickie melodie szumią wciąż w uszachJ) taniec oraz głębokie rozważania i modlitwa.

Dzięki tym spotkaniom każdego dnia budujemy osobistą relację z Chrystusem oraz odkrywamy wiarę na nowo, poprzez czerpanie ze skarbca tradycji i historii Kościoła. Mamy nadzieje, że za rok już na żywo można będzie zobaczyć i przeżywać ten cudowny czas na Polach Lednickich. Galeria