Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Imieniny Siostry Elżbiety...

Opublikowano: środa, 24 listopad 2021

imiegeno2018 czerwca 2021r., w naszym Domu, swoje imieniny obchodziła Siostra Elżbieta Spica. Z tej okazji uczestniczyliśmy wszyscy we Mszy św., której przewodniczył ks. wikary Mariusz Andrzejczak, homilię wygłosił ks. kapelan Krzysztof Dończyk, przybliżając nam postać św. Elżbiety – patronki solenizantki. „…tak bardzo blisko – osoby ludzkiej – naszej Siostry Elżbiety, pragnie być Jezus…” – mówił ks. kapelan – „…to On zamieszkał w twoim sercu aby nieustannie kontynuować dzieło uświęcenia, zbawienia…”

Uroczystej Mszy św., towarzyszyły piękne pieśni, w wykonaniu Siostry Urszuli – gitara, Mateusz – organy oraz śpiew wszystkich wiernych, uczestniczących w Liturgii. Po odbytej Eucharystii udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej na część artystyczną, dedykowaną solenizantce, pt.: „Opowieść o owieczkach.” Człowiek w głębi duszy pragnie posiadać Pasterza – Dobrego Pasterza, którym jest sam Bóg. Bóg wzywając każdego po imieniu, prowadzi ku zielonym pastwiskom. To Dobry Pasterz troszczy się o nas i czuwa nad nami – to wszystko mogliśmy ujrzeć, w przedstawieniu, w wykonaniu chłopców. Były piosenki i gorące, z serca płynące życzenia.

Droga Siostro Elżbieto. Bądź zawsze przy Dobrym Pasterzu. To On każdego dnia, zabierając cię w swoje ramiona, niech bezpiecznie przeprowadza przez trudy dnia codziennego. Niech twoja Miłość do niego, z każdym dniem będzie obfitsza i głębsza, a Najświętsza Maryja Panna pomoże tobie podążać za Dobrym Pasterzem i z radością współpracować w Jego misji. Galeria