Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Msza święta w intencji Siostry Doroty Tyckun

Opublikowano: czwartek, 25 listopad 2021

kwiaty1812 sierpnia 2021r. (czwartek), gromadząc się całą wspólnotą w naszej kaplicy, dziękowaliśmy Panu Bogu za dar posługi Siostry Doroty Tyckun, w naszym Domu, ponieważ decyzją władz prowincjalnych otrzymała zmianę miejsca posługi. Uroczystość rozpoczęła się w godzinach przedpołudniowych, kiedy to wszystkich zgromadzonych w kaplicy przywitał ks. kapelan Krzysztof Dończyk. Przy ołtarzu, w tym szczególnym dniu towarzyszyli mu duszpasterze ks. proboszcz Krzysztof Śliczny oraz ks. wikary Mariusz Andrzejczak. Homilię wygłosił ks. proboszcz, przypominając nam czas przybycia s. Doroty do tego miejsca, czas posługi, posługi świadomej, szlachetnej…: „….krzątałaś się wokół podopiecznych niby anioł promienny, dobroczynny, korytarzami tego Domu, schylając się z całą dobrocią nam nami wszystkimi, by otrzeć łzy, by wywołać uśmiech i wdzięczne spojrzenie…”

Dziękując Panu Bogu za obecność siostry Doroty, modliliśmy się w modlitwie wiernych, procesji z darami, pięknych nutach i śpiewie, o potrzebne łaski, błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla siostry Doroty w nowym miejscu swej posługi.

Po Eucharystii udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej, gdzie siostra Urszula wraz z siostrą Moniką oraz Marcinem, przy współudziale wszystkich przybyłych gości zaintonowali utwór, pt.: „Zostawiłaś ślad”, była prezentacja, która pokazała jaki ślad w naszym Domu, naszych sercach, tak naprawdę zostawiła siostra Dorota …, a wspomnienia sprawiły, że w oczach wszystkich pojawiły się łzy wzruszenia, dedykowano piosenki, wiersze, taniec i życzenia, wypowiedziane w czasie, kiedy jeszcze możemy cieszyć się obecnością siostry wśród nas. Następnie udaliśmy się pod namiot aby dalej świętować, rozsmakowując się pysznościami.

Siostro Dorotko, niech Pan Jezus obdarza Cię wszelkimi łaskami oraz dobrym zdrowiem, poprzez działanie Ducha Świętego, niech Cię uzdalnia do służby w nowym miejscu. Matka Najświętsza niech czuwa nieustannie. Z serca dziękujemy za wszystko, co otrzymaliśmy od Ciebie. Pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach…Galeria