Zakończenie wakacji

Opublikowano: czwartek, 25 listopad 2021

lato19Beztroskie dni minęły nadzwyczaj szybko. Zanim jednak głowy wypełniać się będą wiedzą, a wakacyjne wspomnienia zatrą się, warto je uporządkować i podzielić się wrażeniami ze wszystkimi, jak ten czas spędzili nasi chłopcy. Chcąc w jak największym stopniu urozmaicić zwykłą codzienność, wypełnić ją kolorami, tak aby chłopcy w pełni mogli cieszyć się życiem, Personel naszego Domu stanął na wysokości zadaniaJ

Każdy dzień rozpoczynał się poranną gimnastyką, po której znakomicie smakowało śniadanko, następnie odbywały się szeroko rozumiane zajęcia terapeutyczne, organizowaliśmy dyskoteki, grille, czynnie uczestniczyliśmy w zabawach i grach sportowych, odbywały się warsztaty kulinarne, seanse filmowe, krajoznawcze, kulturoznawcze oraz rekreacyjne wycieczki. Byliśmy trzy tygodnie w Gdyni nad morzem – był to niezapomniany czas, w Powidzu nad jeziorem – pod namiotami, we Wrocławiu – w ZOO, a także na czynnym wypoczynku w Poznaniu.

W naszym Domu gościliśmy dzieci i młodzież z półkolonii, odbywających się w Zdunach, odwiedziły nas także 2 alpaki. Chłopcy zapoznawali się z nimi pod okiem alpakoterapeutki, dowiedzieli się o nich, wielu ciekawych informacji. Każdy z chłopców miał okazję odbycia spaceru oraz poczęstowania alpaki marchewką. Przybył do nas także dzielnicowy policjant – Pan Paweł Tkacz, który podczas pogadanki przygotował nas pod względem zachowania bezpieczeństwa w zbliżającym się roku szkolnym, poruszył temat nieodpowiedniego zachowania; odbyły się także indywidualne rozmowy z policjantem.

…i tak oto nasze wakacje dobiegły końca ale wspomnienia pozostaną na długo…Dziękujemy wszystkim opiekunom, terapeutom, którzy przyczynili się do tego aby ten czas dla naszych chłopców był pełen uśmiechu i szczęścia. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim wspaniałym ludziom, za wszelkie formy wsparcia, dzięki czemu, spełniły się marzenia naszych milusińskich.

To były cudowne wakacje….Galeria