Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Imieniny Siostry Urszuli

Opublikowano: piątek, 17 grudzień 2021

imieniny 001Urszula to niegdyś jedna z bardziej popularnych Świętych. Wielu wybitnych malarzy oddało jej hołd na ścianach kościołów i na płótnach…Najdawniejszy żywot św. Urszuli pochodzi z roku 975.

Święta Urszula to także patronka naszej Siostry dyrektor – Urszuli Wardowskiej, której imieniny obchodziliśmy we wspólnocie zakonnej i świeckiej – 21 października 2021r. Uroczystej Mszy św., przewodniczył ks. kapelan Krzysztof Dończyk wraz z ks. proboszczem Krzysztofem Ślicznym oraz ks. wikarym Mariuszem Andrzejczakiem. W Mszy św. licznie uczestniczyły Siostry, Mieszkańcy Domu, Personel, Goście oraz Przyjaciele Domu. Personel oraz Mieszkańcy Domu uświetnili oprawę Mszy św. pięknym śpiewem, czytając Słowo Boże, modlitwę wiernych oraz niosąc dary do Stołu Pańskiego.

Po Mszy św. udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej. …a tam czekała na Siostrę Dyrektor niespodzianka – przedstawienie w wykonaniu chłopców i personelu, pt.: Opowieść o bambusie.” Bohater – Ogrodnik – ukazał nam na scenie swą mądrość, pokazał jak i gdzie zapuścić korzenie, jak dostarczyć pokarm winnym latoroślom, jak poprzez dotyk samego Stwórcy ziemia staje się Rajem…i przepiękny taniec kwiatów – Pań.

Były z serca płynące życzenia, śpiew i coś dla ciałaJ Udaliśmy się do Pokoju Dziennego Pobytu na kawę i przepyszny poczęstunek.

„Kochać: oto najtrudniejszy problem, jaki Bóg ofiarował ludzkości…

Kochać kogo? Kochać jak? Jest tylko jedno wyjście:

miłość w świetle Boga. Wtedy wszystko ma smak modlitwy.

G. Maffei

Modlitwy, którą zwracamy się dziś do Najwyższego, w twojej Siostro Urszulo intencji, bo tylko On wie, czego najbardziej Ci trzeba, w dniu imienin i w każdym dniu posługi Bogu i bliźniemu.

Szczęść Boże Droga Siostro Urszulo. Galeria