Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Pożegnanie Siostry Elżbiety

Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021

dziekujemyDnia 27 października 2021r., pożegnaliśmy naszą Siostrę Elżbietę Spica, ponieważ decyzją władz prowincjalnych otrzymała zmianę miejsca posługi. W naszym Domu służyła ponad 6 lat. Wniosła w to miejsce niezwykłą osobowość, talent muzyczny, zaangażowanie. Dzieliła z nami trudy, smutki, radości, łączyło nas wiele sytuacji, spraw, a w tym wszystkim objawiała się prawda o Królestwie Bożym, które przecież jest wśród nas.

Uroczystej Eucharystii towarzyszyli: ks. proboszcz Krzysztof Śliczny oraz ks. kapelan Krzysztof Doczyk. Homilię wygłosił ks. kapelan. Msza dziękczynna przepełniona była wdzięcznością za obecność Siostry Elżbiety, za to, czego wspólnie udało nam się dokonać, za to, czego od siebie nawzajem doświadczyliśmy i co zapisało się w naszych sercach jako Miłość – to wszystko w Słowie Bożym, modlitwie wiernych. homilii oraz pięknych pieśniach.

Po Liturgii udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej, aby wysłuchać koncertu, w wykonaniu chłopców, a ulubionych pieśni Siostry Elżbiety.

Droga Siostro Elżbieto, dziękujemy Tobie za każde dobre słowo, wszelkie dobro. Niech trud i wysiłek, który włożyłaś w budowanie tej wspólnoty owocuje w Twoim sercu wzrostem tych wszystkich cech talentów, umiejętności, które umocnią w Tobie pragnienie Boga i poprowadzą ku Niemu. Pozwalamy Tobie odejść, żeby i innym dane było doświadczyć Miłości. Jeden warunek: kiedy wspomnienie przyjdzie Ci do głowy, albo kiedy my wspomnimy o Tobie, z tęsknotą spotkajmy się w Bogu, w Jego Miłości. Życzymy Tobie, aby każdy następny dzień, w nowym miejscu, z racji Twojego powołania bez względu na to jakie egzaminy życiowe będziesz jeszcze składać, był ciągłym błogosławieństwem, był nowym gorącym entuzjastycznym opowiadaniem się za Chrystusem, w służbie potrzebujących. Pewne przysłowie mówi: „…Dom Przyjaciela nie jest nigdy daleko…” – i niech tak pozostanie…

Szczęść Boże Siostro Elżbieto. Galeria