Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Wycieczka do Częstochowy

Opublikowano: poniedziałek, 27 grudzień 2021

254693494 2927576207571131 7458198351276123687 nCzęstochowa nazywana duchową stolicą Polski to miejsce kultu religijnego Polaków i cel pielgrzymek ludzi z całego świata. To właśnie tam, na białych, wapiennych wzgórzach wznosi się zespół klasztorny znany dziś jako Sanktuarium na Jasnej Górze. Najważniejszą postacią jest tam Jasnogórska Pani – Bogurodzica, nazywana też Królową Polski, przedstawiona na ikonie umieszczonej w ołtarzu głównym Kaplicy Matki Bożej.

To właśnie w piątek – 5 listopada udaliśmy się na dwu dniowa wycieczkę w to miejsce aby przywieść swoje radości i smutki, modląc się i prosząc o łaskę, ale też dziękując za wstawiennictwo i wsparcie w trudnych chwilach. Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce i wejściu do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, byliśmy świadkami odsłonięcia Cudownego Obrazu. To był niezwykle podniosły moment, który z pewnością zrobił na nas wszystkich niesamowite wrażenie, zwiedziliśmy Salę Rycerską, Skarbiec, Golgotę oraz Stacje Różańcowe, w godzinach wieczornych natomiast, uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Po sobotniej uczcie duchowej, która niewątpliwie była najważniejszym wydarzeniem tego dnia, był czas na spacer oraz zakup pamiątek.

Udając się na Jasną Górę, …warto było, bowiem żadne słowa nie oddadzą atmosfery jakiej każdy z nas w tym miejscu doświadczył. Dziękując naszej Matce i Królowej za wspaniały, choć krótki czas spędzony przed Jej Cudownym Wizerunkiem, za słuchanie naszych podziękowań i próśb, ośmielę się w imieniu wszystkich nas powtórzyć za Prymasem Tysiąclecia: „Przyrzekamy iść w ślady Twoich cnót…” Ty Matko nasza dopomóż w tym, wstawiając się za nami u swego Boskiego Syna. Podziękowania składamy również naszym Siostrom za wspaniale spędzony wspólnie czas …i tak po cichutku marzymy już o kolejnej podróży :) Galeria