Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Dzień Pracownika Socjalnego

Opublikowano: środa, 29 grudzień 2021

pracownik20„Szczęście zaczyna się w Tobie

zaczyna się na dnie Twojego serca,

a Ty możesz je wciąż je powiększać,

pozostając życzliwym, pomagając,

będąc zadowolonym.

Szczęści znajduje się w tobie…”

Kolejny raz – tego roku kilka dni później (3 grudnia 2021r.) – obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Pracujemy wśród wielu mieszkańców, którzy oczekują każdego dnia naszej opieki, nie schodzącego z naszej twarzy uśmiechu, wrażliwości i empatii.

Z okazji tak pięknego święta pragniemy przesłać wyrazy szacunku i uznania wszystkim Siostrom, Paniom i Panom naszego Domu. Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem tego służebnego zawodu jest umiejętność niesienia nadziei, motywowania do zmagania się z trudnościami i problemami, które dla naszych podopiecznych często wydają się nie do przezwyciężenia. Życzymy siły, wiary w to, że trudna praca każdego dnia przynosi komuś radość, bo przecież:

„…czasami wystarcza…

jeden promień słońca…

jedno miłe słowo…

jedno ciepłe spojrzenie…

wyciągnięta dłoń…

jedno pozdrowienie.

Jeden uśmiech…

Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych,

którzy znajdują się obok nas.”

Ten radosny klimat tego spotkania dopełniła część artystyczna, w wykonaniu naszych mieszkańców i personelu pt.: „Pokaz mody 2022.” Na scenie pojawili się znani światowi kreatorzy modyJ oraz polska wokalistka – Maryla Rodowicz, zespół Dżem z Ryśkiem Riedel, a także kultowy zespół FARBA, śpiewając piosenkę: „Chcę tu zostać…”

Na koniec Siostra dyrektor odczytała życzenia przesłane od Wojewody Wielkopolskiego oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

…a jak wybrzmiało to na scenie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć :) Galeria