Najpiękniejsza i najważniejsza noc w roku…

Opublikowano: piątek, 14 styczeń 2022

264379788 230363895807047 6555853034907007621 n24 grudnia 2021r., Wigilia. To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków, pod dachem ślicznej kolędy „Bóg się rodzi w człowieku…”

Cały rok czekamy na ten jeden, niepowtarzalny wieczór, jest on jedyny w swoim rodzaju. Przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia, aby mogły być przez nas naprawdę głęboko przeżyte. Tego dnia od wczesnych, porannych godzin krzątaliśmy się na oddziałach, w odświętnych strojach spotkaliśmy się z ks. Proboszczem, ks. wikarym, ks. kapelanem, Siostrami oraz Personelem ZTO, aby podzielić się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie spokoju i Błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy nadchodzący dzień. Następnie zasiedliśmy do wieczerzy, po której odwiedził nas Gwiazdor, rozdając prezenty każdemu, bowiem każdy na prezent zasłużyłJ Po radościach z otrzymanych podarunków udaliśmy się do kaplicy, przy żłóbku radując się tą niepowtarzalną atmosferą. Po wstępnej modlitwie na przywitanie się z Panem Jezusem kolędą Dzisiaj w Betlejem, rozpoczęliśmy świętowanie.

Dzień Bożego Narodzenia spędziliśmy w spokoju, miłości i wzajemnej życzliwości, natomiast w Święto Świętej Rodziny z Nazaretu, udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie aby obejrzeć niezwykłą, żywą i ruchomą szopkę. Wracając do domu podziwialiśmy także żywą Szopkę Bożonarodzeniową na krotoszyńskim Rynku, ustawioną niedaleko wejścia głównego do Ratusza.

Ten czas, to był czas radości. Radości z nowo narodzonego Odkupiciela. Niech ten okres trwa…Galeria