Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Powiedziały Mu – TAK

Opublikowano: piątek, 13 maj 2022

szarytki1925 marca 2022r., w kaplicy naszego Domu swoje Śluby Święte złożyły: s. Urszula , s. Genowefa, s. Mirosława, s. Agnieszka oraz s. Monika.

Śluby Święte to zawsze wielka uroczystość i wielka łaska nie tylko dla Sióstr, które oddają swoje życie Panu Bogu na wzór Maryi, w sposób tak uroczysty i doniosły ale przede wszystkim jest to wielki dar dla Zgromadzenia oraz dla Ubogich, którym Siostry zobowiązują się ślubem służyć widząc w ich osobach samego Chrystusa.

Uroczystej Mszy św., przewodniczył ks. Proboszcz K. Śliczny wraz z o. Tobiaszem z Klasztoru Franciszkanów w Kobylinie. Homilię wygłosił ks. Proboszcz. Procesja z darami, modlitwa wiernych oraz piękny, wspólny śpiew, a przede wszystkim złożenie Świętych Ślubów, w ciszy przez Siostry, wprowadził je w głęboką tajemnicę, jaka jest ukryta w słowie FIAT.

W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Sali Rekreacyjnej, dalej świętować podczas części artystycznej: „Być Aniołem.” I tu po raz kolejny nasi podopieczni w sposób szczególny odegrali swoje role, role, w pełni oddane najważniejszym wartościom. Były piękne życzenia, kwiaty i pyszny poczęstunek w Sali Dziennego Pobytu.

Drogie Siostry

Codziennie patrzymy na Waszą pracę, troskę i poświęcenie dla powierzonej Wam służby. Składamy Wam z serca płynące podziękowania i życzenia, w tym szczególnym dniu. Życzymy Wam, aby towarzyszyła każdej z Was bliskość Tego, który Was powołał i któremu oddałyście swoje życie. Życzymy wytrwałości, spokoju, pogody ducha. Niech Bóg Jedyny przedłuża lata Waszego życia, darzy zdrowiem, szczęściem i pozwoli jak najowocniej, dalej służyć budowaniu rodziny wincentyńskiej, w tym Domu i na tej Ziemi. Niech Maryja wyprasza wszystkie potrzebne łaski, a św. Wincenty i św. Ludwika będą Waszymi Orędownikami.

Życzymy po prostu Świętości. Galeria