Best Joomla Templates by iPage Hosting Review

Święta Wielkanocne...

Opublikowano: sobota, 14 maj 2022

zdjecieGłębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia, pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia nie zrozumiemy Wielkiej Miłości Boga, do każdego z nas. Każdego dnia, tegoż Wielkiego Tygodnia włączaliśmy się w modlitwy i przeżycia przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania.

Wielki Czwartek – Ostatnia Wieczerza Pana Jezusa i złożenie Ciała Jezusa do ciemnicy.

Wielki Piątek – to dzień Męki i Śmierci Chrystusa, Najświętsze Ciało Jezusa złożone w Grobie. Tego dnia w naszym Domu panowała cisza, pozwalająca przeżyć Misterium Męki Śmierci Pana Jezusa. Liturgię wielkopiątkową odbyliśmy w Kościele Parafialnym.

Wielka Sobota – to czas oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa. Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych, miało to miejsce w Pokoju Dziennego Pobytu, chleba – na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa – na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie.

Mieszkańcy oraz towarzyszący mu Personel, te wyjątkowe święta przeżyli z radością, gdzie mogli adorować, wielbić i trwać w Tym, który Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja.