Oferta

Opublikowano: niedziela, 12 październik 2014

W naszym Domu do dyspozycji Mieszkańców są pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe na każdej z czterech grup działa świetlica, na której Chłopcy uczestniczą w zajęciach i spożywają posiłki. Grup są przystosowane do potrzeb Mieszkańców według wieku oraz stopnia Ich niepełnosprawności, każdą z grup koordynuje Siostra, której pomaga wykfalifikowany personel świecki.

 

Wszystkim naszym Mieszkańcom proponujemy szeroką ofertę terapii, zajęcia odbywają się w następujących salach:

 

 

Arteterapii wspomaga rozwój uczestników poprzez: kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej. Zajęcia uczą nabywania umiejętności współpracy w grupie; poprawiają komunikację oraz autoprezentację. Wpływają na poprawę koordynacji ruchowej oraz manualnej. Są doskonałą formą spędzania wolnego czasu.

 

 

Sali Doświadczenia Świata jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem organizowania tego typu sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze pełnego relaksu.
Sali Małej Motoryki która służy do usprawniania palcy i dłoni wykorzystujemy jest wyposażona w różnego rodzaju gry, klocki drewniane, puzzle.

Sali Aromaterapii sala wykorzystuje olejki eteryczne i inne substancje zapachowe do korzystnego wpływania na nastrój, procesy poznawcze oraz zdrowie.

 

Sali Ćwiczeń jest to sala zawierająca materace, drabinkę, basen z piłeczkami oraz piłki do ćwiczeń, które są formą treningu ogólnorozwojowego, angażując wszystkie partie mięśni. Sala ta wspomaga: kształtowanie sylwetki, korekta wad postaw, spalanie zbędnych kalorii, utrzymanie sprawności fizycznej.

Sali Rekreacyjnej to duża i przestrzenna sala w której Chłopcy prezentują wcześniej przygotowane przedstawienia i programy artystyczne, ponadto odbywają się w niej zajęciach z wykorzystaniem chusty „Klanza”, ćwiczenia gimnastyczne i zajęcia sportowe.

 


Sali Dziennego Pobytu to sala w której, Mieszkańcy uczestniczą w projekcjach filmów i bajek o wartościowych treściach, które wspomagają Ich rozwój.


Sali Pedagoga Nasi mieszkańcy mają możliwość korzystania z zajęć z pedagogiem. Podczas nich mogą poszerzyć wiedzę o otaczającym nas świecie. Chłopcy uzyskują pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych. Rolą pedagoga jest również niwelowanie zachowań destrukcyjnych i promowanie właściwych wzorców. Nasi chłopcy mogą liczyć na częste rozmowy z pedagogiem. Mieszkańcy wiedzą, że zawsze mogą przyjść porozmawiać z pedagogiem, zwłaszcza gdy mają z czymś problem i nie potrafią sami sobie z nim poradzić. Zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie okazywane im przez pedagoga.

 

 

Sali Komputerowej wyposażona jest w niezbędny sprzęt do nauki i obsługi komputera oraz nabycia umiejętności poruszania się w wirtualnym świecie. W sali komputerowej znajduje się tablica interaktywna, która służy naszym Podopiecznym do pracy z programami multimedialnymi, projekcji filmów i wykorzystania innych materiałów dydaktycznych. Ponadto w tej sali znajduje się nasza biblio- i filmoteka.


Sali Logopedy to sala z której korzystają Chłopcy wymagający pomocy logopedy.
Terapii Zajęciowej to sala w której nasi Podopieczni wykorzystując różne formy plastyczne i nie tylko


Sali Kinezyterapii znajduje się tu UGUL z pełnym wyposażeniem podwieszek, elektryczną kozetką, która pozwala na ułatwienie pracy rehabilitantowi. Ponadto Mieszkańcy mogą korzystać z rowerków stacjonarnych, rotorów i drabinek. Posiadmy pełen asortyment sprzętów fizykalnych m.in. magnetrnic, pulsatronic, diatronic, interdynamic, laser, lampa solux.


Sali Hydroterapii w pomieszczeniu tym znajdują się wirówki do kończyn dolnych i górnych. Wanna do kąpieli perełkowej całkowitej oraz masażer do stóp.


Ponadto w naszym Domu bardzo czynnie działa Kącik Muzyczny w którym Chłopcy rozwijają swoje talenty muzyczne między innymi grą na keyboardzie i gitarze oraz Warsztat Małego Majsterkowicza.

 

Do dyspozycji Chłopców jest także Kaplica w której odbywają się liczne uroczystości w których nasi Mieszkańcy biorą czynny udział.Przy sprzyjającej pogodzie Chłopcy korzystają z dużego ogrodu, w którym odbywają się liczne zabawy na świeżym powietrzu.